Logo Erfgoed Gelderland
  • Home
  • Agenda
  • Nieuws
    ▼
    • Nieuws
    • Nieuwsbrieven
  • Projecten & dienstverlening
  • Belangenbehartiging
  • Scholing
    ▼
    • Scholingsaanbod
    • Documentatie
  • Leden
    ▼
    • Ledenoverzicht
    • Lidmaatschap
    • Netwerken
    • Ledennieuwsbrieven
  • Over ons
    ▼
    • Over Erfgoed Gelderland
    • Medewerkers
    • Vacatures en stages
    • Jaarverslagen en ANBI
    • Logo Erfgoed Gelderland
    • Publieksverslag
    • Samenwerkingspartners
  • Contact
Logo Erfgoed Gelderland
  • Home
  • Agenda
  • Vacatures
  • Contact
  • Nieuws
    • Nieuws
    • Nieuwsbrieven
  • Projecten & dienstverlening
  • Belangenbehartiging
  • Scholing
    • Scholingsaanbod
    • Documentatie
  • Leden
    • Ledenoverzicht
    • Lidmaatschap
    • Netwerken
    • Ledennieuwsbrieven
  • Over ons
    • Over Erfgoed Gelderland
    • Medewerkers
    • Jaarverslagen en ANBI
    • Logo Erfgoed Gelderland
    • Publieksverslag
    • Samenwerkingspartners
De Gelderse Landdag in 2022. Foto: Jan Adelaar.
Home / Berichten / Samen maken we geschiedenis tijdens de Gelderse Landdag 2024

Datum26-11-2024

Samen maken we geschiedenis tijdens de Gelderse Landdag 2024

Categorieen Gelderse Landdag, Nieuws

Op donderdag 12 december organiseren de Radboud Universiteit en Erfgoed Gelderland de tweejaarlijkse Gelderse Landdag, dé ontmoetingsdag voor iedereen in Gelderland die zich bezighoudt met de geschiedenis van de provincie.

Gelderse Landdag 2024: Samen geschiedenis maken

Het thema van deze vierde editie van de Gelderse Landdag is ‘Samen geschiedenis maken’. Hoe kunnen historici, erfgoedprofessionals, onderzoekers, erfgoedvrijwilligers en het brede publiek samen het verleden onderzoeken, interpreteren en presenteren? Vanuit een gevarieerd keuzeprogramma gaan deelnemers met dit thema aan de slag. Wat kunnen studenten bijvoorbeeld bijdragen aan het onderzoek van jouw historische vereniging of museum? Welke creatieve concepten ontwikkelen studenten van de HAN om jouw museumpresentatie toekomstbestendig te maken? Welke regionale onderwerpen mogen absoluut niet aan de aandacht van de Radboud Universiteit ontglippen bij het samenstellen van de onderzoeksagenda? En hoe beschermen we erfgoed in tijden van klimaatverandering?

Grondstof door Taco Dibbits en Hester Dibbits

De Gelderse Landdag wordt geopend met een lezing door Taco Dibbits (directeur van het Rijksmuseum) en Hester Dibbits (lector Cultureel erfgoed, Reinwardt Academie). In hun lezing Grondstof onderzoeken zij hoe je samen geschiedenis kunt maken door mensen aan het denken te zetten over materialen als klei, ijzer en brons. We zien het terug in oude en nieuwe industrieën, in meer en minder alledaagse producten, en in museale collecties. Welke vragen moeten daarbij worden gesteld en welke verhalen verteld? Aan de hand van concrete voorbeelden geven Hester en Taco hier hun visie op, elk vanuit hun eigen perspectief, met aandacht voor wat hen van huis uit bindt.

Afscheid bijzonder hoogleraar Gelderse Geschiedenis Dolly Verhoeven

Tijdens de Gelderse Landdag 2024 neemt Dolly Verhoeven afscheid van haar functie als bijzonder hoogleraar Gelderse Geschiedenis. Bij wijze van afscheid schreef ze het boek Typisch Gelders? Het verhaal van Gelderland in 25 vragen – en antwoorden dat vanaf 12 december beschikbaar is. Het eerste exemplaar wordt tijdens de Gelderse Landdag overhandigd aan Commissaris van de Koning Henri Lenferink. In Typisch Gelders? passeren de kenmerkendste thema’s uit de Gelderse geschiedenis nog eens de revue.

Houd jij je ook op een bepaalde manier bezig met de Gelderse geschiedenis en sluit je graag aan? Meld je dan vóór 3 december aan voor de Gelderse Landdag via gelderselanddag.nl. Daar vind je ook meer informatie en het volledige programma.

Praktische informatie:

  • Datum: donderdag 12 december 2024
  • Tijd:
    • Gelderse Landdag: 10:00 – 15:00 uur (Inloop vanaf 09:15 uur)
    • Afscheid Dolly Verhoeven: 15:00 – 17:30 uur (Inloop vanaf 14:30 uur)
  • Locatie: Mauritskazerne, Ede (Nieuwe Kazernelaan 2D 41)
  • Kosten: Gratis voor leden van Erfgoed Gelderland, medewerkers van de Radboud Universiteit en gratis toegankelijk voor studenten. Andere deelnemers vragen we een onkostenvergoeding van €17,50.
  • Aanmelden: Je kunt je aanmelden via dit aanmeldformulier

Datawerkplaats bezoekt het Elisabeth Weeshuismuseum
Terug naar
overzicht
Informatiepakket geeft inzicht in het landelijke erfgoedveld

Meld je aan voor de nieuwsbrief

Ik ga akkoord met de privacyverklaring
Logo Erfgoed Gelderland
Logo Erfgoed Gelderland Samen verleden toekomst geven

Algemeen

  • Agenda
  • Nieuws
  • Nieuwsbrieven
  • Projecten en diensten
  • Disclaimer
  • Privacyverklaring
  • Algemene voorwaarden

Over ons

  • Over Erfgoed Gelderland
  • Medewerkers
  • Vacatures en stages
  • Jaarverslagen en ANBI

 

  • Logo Erfgoed Gelderland
  • Publieksverslag
  • Samenwerkingspartners

Contact

Erfgoed Gelderland

Westervoortsedijk 67-D

6827 AT Arnhem

info@erfgoedgelderland.nl

026 3034254

Volg ons via

Kaart locatie Erfgoed Gelderland met link naar contactgegevens
2025 Erfgoed Gelderland - Samen verleden toekomst geven