Verhaal van Gelderland netwerkdag

Op 28 oktober is de eerste Verhaal van Gelderland netwerkdag. Deze jaarlijkse dag is voor alle leden van Erfgoed Gelderland met een publiekstoegankelijke erfgoedlocatie. In 2025 staat het thema ‘Kennis en Vernieuwing’ centraal.

ThemaVerhaal van Gelderland
DoelgroepBestuursleden, Collectiebeheerders
Erfgoedprofessionals, Erfgoedvrijwilligers
ProductAdvies, Evenement
Platform
terug naar overzicht

Op dinsdag 28 oktober organiseert Erfgoed Gelderland de eerste Verhaal van Gelderland netwerkdag. Deze jaarlijkse dag is voor alle leden van Erfgoed Gelderland met een publiekstoegankelijke erfgoedlocatie. De netwerkdag vindt plaats bij de Veluwsche Stoomtrein Maatschappij (VSM) in Beekbergen.

Thema: Kennis en Vernieuwing

Elke editie staat één van de zeven thema’s centraal. Dit keer is dat ‘Kennis en Vernieuwing’. We delen de stand van zaken rond het Verhaal van Gelderland. Hoogleraar Gelderse geschiedenis Elyze Storms-Smeets geeft in de ochtend een lezing over Kennis en Vernieuwing bekeken vanuit landschap en infrastructuur. Ben Bregman (Erfgoed Gelderland) geeft informatie over de subsidieregeling ‘Gelderse thematische verhaallijnen’ van de Provincie Gelderland die begin 2026 weer open gaat. Jacoline Zilverschoon (Flipje en Streekmuseum Tiel) deelt hoe zij de regeling al meerdere keren succesvol inzette. In de middag krijgen deelnemers een kijkje achter de schermen bij de Veluwsche Stoomtrein Maatschappij, en ontdekken zij hoe ze zelf én samen aan de slag kunnen met het thema: Kennis en Vernieuwing.

Voor wie?

Deze netwerkdag is voor alle publiekstoegankelijke leden van Erfgoed Gelderland die het Verhaal van Gelderland vertellen. Ook als jouw erfgoedlocatie niet direct bij het thema Kennis en Vernieuwing aansluit, ben je van harte welkom en is de dag waardevol.

Programma

  • 10:00 uur – Inloop met koffie en thee
  • 10:30 uur – Welkom en introductie
  • 11:05 uur – Presentatie Elyze Storms-Smeets ‘Wandelen door het landschap’
  • 11:45 uur – Subsidieregeling ‘Gelderse thematische verhaallijnen’ (informatie en voorbeelden)
  • 12:15 uur – Lunch
  • 13:00 uur – Kennis en Vernieuwing bij de Veluwsche Stoomtrein Maatschappij (VSM)
  • 13:30 uur – Workshopronde 1
    • Workshop 1: Storytelling en je collectie
    • Workshop 2: Kansen van samenwerking – Gelderse thematische verhaallijnen
  • 14:35 uur – Workshopronde 2
    • Workshop 1: Storytelling en je collectie
    • Workshop 2: Kansen van samenwerking – Gelderse thematische verhaallijnen
  • 15:35 uur – Verhaal van Gelderland: Van boek tot mediatour, en verder
  • 16:00 uur – Afronding en netwerkborrel
  • 16:40 uur – Einde bijeenkomst

Praktische informatie

  • Datum: dinsdag 28 oktober
  • Tijd: Inloop vanaf 10.00 uur, start 10.30 uur, einde 16.40 uur.
  • Locatie: Veluwsche Stoomtrein Maatschappij (VSM), Dorpstraat 140, 7364 BH Beekbergen.
  • Kosten: gratis en exclusief voor leden van de coöperatie Erfgoed Gelderland.
  • Lunch: Een lunch is bij het programma inbegrepen.
  • Aanmelden: Je kunt je aanmelden via het aanmeldformulier.

Heb je vragen over het programma of over praktische zaken? Neem dan contact op met ons via info@erfgoedgelderland.nl.

Meer weten over het project Verhaal van Gelderland. Bekijk ook de projectpagina.