Logo Erfgoed Gelderland
  • Home
  • Agenda
  • Nieuws
    ▼
    • Nieuws
    • Blogs
    • Nieuwsbrieven
  • Projecten en diensten
  • Gelderse Roos Prijs
    ▼
    • Inzenden Gelderse Roos
    • Inzendingen Gelderse Roos 2021
    • Archief Gelderse Roos
  • Leden
    ▼
    • Ledenoverzicht
    • Lidmaatschap
    • Netwerken
  • Over ons
    ▼
    • Over Erfgoed Gelderland
    • Missie en Visie stichting
    • Medewerkers
    • ANBI
    • Coöperatie
    • Digitale Strategie
    • Vacatures
    • Publieksverslag
    • Samenwerkingspartners
    • Statement Diversiteit en Inclusie
  • Corona
    ▼
    • Nuttige links
    • Onderzoek leden gevolgen coronacrisis
    • Tips voor erfgoedinstellingen
  • Vacatures
  • Contact
Logo Erfgoed Gelderland
  • Home
  • Agenda
  • Vacatures
  • Contact
  • Nieuws
    • Nieuws
    • Blogs
    • Nieuwsbrieven
  • Projecten & dienstverlening
  • Scholing
  • Leden
    • Ledenoverzicht
    • Lidmaatschap
    • Netwerken
    • Ledennieuwsbrieven
  • Over ons
    • Over Erfgoed Gelderland
    • Missie en Visie stichting
    • Medewerkers
    • Vacatures en stages
    • ANBI
    • Coöperatie
    • Digitale Strategie
    • Logo Erfgoed Gelderland
    • Publieksverslag
    • Samenwerkingspartners
    • Statement Diversiteit en Inclusie
Home / Berichten / Unieke blik op het erfgoed van Gelderland

Datum04-10-2021

Unieke blik op het erfgoed van Gelderland

Categorieen Erfgoedfestival, Nieuws

Zondag 3 oktober was het zover: de opening van het Erfgoedfestival 2021. Tien artiesten, waaronder Ellen ten Damme, Rico en Remy van Kesteren, presenteerden in Concertgebouw De Vereeniging in Nijmegen de resultaten van hun residenties bij Gelderse erfgoedorganisaties. Voor het publiek stond een gevarieerd en indrukwekkend programma klaar, te volgen vanuit de zaal én live op Omroep Gelderland. De komende weken bestaat het Erfgoedfestival nog uit een uitgebreid online en fysiek programma. Meer informatie daarover is te vinden op erfgoedfestival.nl.

In De Vereenining presenteerden de artists-in-residence van deze zevende editie van het Erfgoedfestival voor het eerst hun eindresultaten. Dat varieerde van zang en dans, tot nieuwe kunst en spoken word. Allemaal geïnspireerd door Gelders erfgoed en het thema van de Maand van de Geschiedenis: Aan het werk.

Een greep uit deze eindresultaten: cabaretière Katinka Polderman en neerlandicus Sophie Reinders maakten samen, geïnspireerd door het vakmanschap in de bijzondere boekencollectie van Radboud Erfgoed, het boek ‘Zwerfgoed – Doeboeck ter Leering ende Vermaeck’. Dit boek is vanaf 20 oktober in de boekwinkel te verkrijgen. Danskunstenaar Inbal Abir ging naar het Anton Pieck Museum en vertaalde de werkwijze van de begaafde tekenaar naar een dans. Cabaretier Merijn Scholten stapte in zijn voordracht uit zijn comfortzone om het trieste verleden van het Apeldoornsche Bosch – een joodse psychiatrische inrichting (1909-1943) – met het publiek te delen. En met haar nieuwe nummer ‘De H van Harderwijk’ schreef Ellen ten Damme een heuse ode aan de stad, de botters en de visserij.

Foto: Rob van Oijen

Mijke Pol, directeur van het Erfgoedfestival: “Gelderland heeft prachtig erfgoed en een prachtig verleden. Dat kunnen we op een dag als deze uitdragen dankzij al die vrijwilligers die zich belangeloos inzetten voor ons erfgoed.”

De presentatoren van de dag, Milouska Meulens en Bas Steman, gingen met de artiesten in gesprek over hoe ze met de opdracht van het Erfgoedfestival aan de slag zijn gegaan. De blik van een kunstenaar op het Gelders erfgoed geeft een nieuwe kijk op het verleden, en haalt het terug naar de actualiteit.

Alle optredens zijn komende maand online terug te zien voor het grote publiek. Daarnaast zijn er deze editie ook verschillende optredens verspreid door Gelderland. Zo geeft Inbal Abir op 9 oktober een dansworkshop aan jongeren in het Anton Pieck Museum en Rico leidt mensen op 9 en 10 oktober rond door kasteel Huis Bergh. Bekijk de hele programmering van het Erfgoedfestival op erfgoedfestival.nl/programma.

Over Erfgoedfestival Gelderland

Het initiatief voor het Erfgoedfestival ligt bij Erfgoed Gelderland. Het Erfgoedfestival werkt samen met veel andere organisaties. De Provincie Gelderland speelt een belangrijke rol, niet alleen als sponsor, maar dit jaar ook als deelnemer. Meer informatie is te vinden op erfgoedfestival.nl.

Stemmen voor de Gelderse Roos Publieksprijs gesloten!
Terug naar
overzicht
De Gelderse kunstgeschiedenis in vijftig sleutelwerken

Meld u aan voor de nieuwsbrief

Ik ga akkoord met de privacyverklaring
Logo Erfgoed Gelderland
Logo Erfgoed Gelderland Samen verleden toekomst geven

Algemeen

  • Agenda
  • Nieuws
  • Blogs
  • Nieuwsbrieven
  • Projecten en diensten
  • Gelderse Roos
  • Disclaimer
  • Privacyverklaring

Over ons

  • Over Erfgoed Gelderland
  • Missie en Visie stichting
  • Medewerkers
  • ANBI
  • Coöperatie
  • Digitale Strategie

 

  • Vacatures
  • Logo Erfgoed Gelderland
  • Publieksverslag
  • Samenwerkingspartners
  • Statement Diversiteit en Inclusie

Contact

Erfgoed Gelderland

Westervoortsedijk 67-D

6827 AT Arnhem

info@erfgoedgelderland.nl

026 3034254

Volg ons via

Kaart locatie Erfgoed Gelderland met link naar contactgegevens
2023 Erfgoed Gelderland - Samen verleden toekomst geven