
Geschiedenisliefhebbers gezocht: Test het nieuwe platform Verhaal van Gelderland
Erfgoed Gelderland werkt aan een nieuw publieksplatform waarbij verhaalvangelderland.nl, mijngelderland.nl en collectiegelderland.nl worden samengevoegd tot één publieksplatform over de Gelderse geschiedenis. De belangrijkste reden voor het samenvoegen van de platformen: er ontstaat zo een centrale plek voor informatie over de provinciegeschiedenis, verhalen, collecties en Gelderse erfgoedlocaties. Dat zorgt voor meer zichtbaarheid, is duurzamer en toekomstbestendig. Daarnaast zijn de diverse websites elk op hun eigen manier ook aan vernieuwing toe. De nieuwe website gaat vallen onder de paraplu Verhaal van Gelderland – een project waarmee de provinciegeschiedenis samen en in samenhang door heel Gelderland wordt verteld.
Erfgoed Gelderland zoekt leden voor de gebruikersgroep
Om ervoor te zorgen dat het nieuwe platform goed aansluit bij de wensen van toekomstige gebruikers, zoekt Erfgoed Gelderland enthousiaste vrijwilligers voor de gebruikersgroep. Als lid van deze groep denk je mee in verschillende fases van het proces, test je de eerste ontwerpen en geef je feedback. De oproep voor leden van de gebruikersgroep wordt breed uitgezet, in huis-aan-huis-bladen, nieuwsbrieven en als vrijwilligersvacature. Zo hopen we een diverse groep samen te kunnen stellen. De inbreng van toekomstige gebruikers helpt om het platform gebruiksvriendelijk en aantrekkelijk te maken voor een brede doelgroep.
Wie zoeken wij?
- Je hebt interesse in geschiedenis
- Je denkt graag mee over het nieuwe, digitale platform
- Je bent bereid om ongeveer vier keer digitaal bijeen te komen en feedback te geven
Waarom meedoen?
- Je mag als eerste een blik werpen op het nieuwe publieksplatform over de Gelderse geschiedenis
- Jouw mening telt: jouw feedback bepaalt mede het eindresultaat
- Je draagt bij aan het toegankelijk maken van de geschiedenis van Gelderland
- Als dank ontvang je een leuk presentje
Interesse?
Stuur vóór 22 mei een korte motivatie naar info@erfgoedgelderland.nl onder vermelding van ‘Gebruikersgroep Verhaal van Gelderland’. Vertel wie je bent en waarom je wilt meedoen. Erfgoed Gelderland selecteert maximaal 12 deelnemers en streeft naar een zo divers mogelijke groep. Samen vertellen we het Verhaal van Gelderland.