Gelderse talenten pitchen idee voor Verhaal van Gelderland Festival
Tussen 22 mei en 12 juni vonden vier netwerkbijeenkomsten plaats, georganiseerd door Cultuur Oost. De bijeenkomsten richtten zich op talentontwikkeling, het nieuwe scholingsaanbod van Cultuur Oost en diverse subsidieregelingen voor de kunst- en cultuursector. Diverse Gelderse talenten presenteerden een idee, plan of project. Erfgoed Gelderland biedt de talenten de mogelijkheid de verbinding met erfgoed te maken.
Pitchen voor subsidieaanvragen
Op 22 mei, 5, 6 en 12 juni vonden er vier bijeenkomsten plaats verspreid over de provincie Gelderland. De bijeenkomsten zijn georganiseerd door Cultuur Oost binnen het talentontwikkelingsprogramma Meedoen is de Kunst. Cultuur Oost gaf informatie over o.a. crowdfunding en subsidieregelingen voor Gelderse talenten in de kunst- en cultuursector. Tijdens de bijeenkomsten kregen diverse talenten de gelegenheid om een pitch over hun project te geven en deze te filmen. De video kunnen ze gebruiken als subsidieaanvraag bij het Cultuurfonds.
Gelderse talenten op het festival
Een deel van de Gelderse talenten die tijdens deze bijeenkomsten een idee heeft gepresenteerd, zal optreden tijdens het Verhaal van Gelderland Festival. Zij laten zich inspireren door de geschiedenis van de regio en het thema land en water – het centrale thema van het festival. We maken de definitieve selectie van Gelderse talenten die zullen optreden tijdens het festival binnenkort bekend. Toch willen we hier alvast een tipje van de sluier oplichten. Twee talenten die zullen optreden tijdens het festival zijn Emma en Emma van Peeled Collective, een interdisciplinair dans theater collectief. Zij maken een nieuw kunstwerk geïnspireerd door de oude waterlinies in het Gelderse landschap.
Opleidingsprogramma: ‘Nieuwe vrijwilligers in drie stappen’
Tijdens de vier bijeenkomsten van Meedoen is de Kunst werd ook aandacht geschonken aan het scholingsaanbod van Cultuur Oost op het gebied van vrijwilligersmanagement, ondernemerschap en samenwerking. Een van de trainingen die vanuit Erfgoed Gelderland wordt gegeven binnen het programma Meedoen is de Kunst is de training: Nieuwe vrijwilligers in drie stappen. Tijdens de training leert u hoe u uw eigen organisatie aantrekkelijker, toegankelijker en bekender kunt maken voor nieuwe mensen. Lees meer over de trainingen op de website van Cultuur Oost.