Eerste locaties voor de Gelderse Dag zijn bekend
Tijdens de Gelderse Dag op 26 september openen organisaties en locaties in de hele provincie hun deuren voor bezoekers. Er hebben zich al veel locaties aangemeld om die dag een activiteit te organiseren, waaronder veel leden van de coöperatie Erfgoed Gelderland. Wil je nog graag als erfgoedorganisatie een ‘Gelders ontbijt’ en ‘Gelders Kijkje bij’ organiseren? Je kunt je nog als deelnemende organisatie aanmelden.
De Gelderse Dag is een initiatief van provincie Gelderland en heeft als doel de band tussen inwoners en met Gelderland te versterken. Na het succes van vorig jaar organiseert provincie Gelderland met diverse partners in 2026 de tweede editie van De Gelderse Dag. Deze gaat plaatsvinden op 26 september. Deelnemers starten samen aan een ontbijttafel op een bijzondere locatie, en gaan daarna gezamenlijk op pad voor een activiteit, het zogeheten ‘Kijkje bij’. Zo ontstaat een groep van mensen die elkaar niet allemaal kennen, maar De Gelderse Dag wél samen beleven. Omroep Gelderland volgt de hele dag, en zal de dag afsluiten met een televisieverslag met bijzondere verhalen.
Eerste deelnemende locaties zijn bekend
De eerste locaties voor de Gelderse Dag op zaterdag 26 september zijn bekend en worden in de komende dagen online geplaatst. Je kunt alle activiteiten bekijken op de website van De Gelderse Dag.
Ook hebben al diverse leden van de coöperatie Erfgoed Gelderland zich aangemeld voor het evenement, waaronder:
- Erve Eme
- Museum De Bastei
- Stevenskerk Nijmegen
- Vereniging Historisch Ermeloo
- Het Dijkmagazijn Beuningen
- Heiligenbeeldenmuseum
- Cultuur Historisch Museum de Scheper
- Stichting Vrienden van het Putter Stoomgemaal
- Museumwerkplaats Transit Oost
- Nationaal Museum Tachtigjarige Oorlog
- Stichting KLeiGoed Maas en Waal
- Bronbeek
- Stichting Rijksmuseum Slot Loevestein
- Stichting Kunst, Cultuur en Erfgoed Rumpts Kerkje
- Ateliermuseum Jac. Maris
We zijn als coöperatie Erfgoed Gelderland trots dat al zoveel bijzondere locaties zich hebben aangemeld om een Gelders Ontbijt en Gelders Kijkje bij te organiseren op deze dag. Wil je graag jouw erfgoedlocatie openstellen? Deelnemende locaties zijn uiteraard nog welkom.
Als organisatie een activiteit organiseren
Wil je iets organiseren tijdens de Gelderse Dag? Je kunt een activiteit aanmelden tot en met 16 augustus. Deelnemende organisaties ontvangen een promotiepakket en kunnen via de online toolkit (met flyers, social media berichten, posters en animaties) hun activiteit uitlichten. Goed om te weten: je krijgt ook financiële ondersteuning van de provincie. Kijk voor alle informatie, voorwaarden en het aanmeldformulier op de website geldersedag.nl/organisatoren.
Als deelnemer aanmelden voor een activiteit
Vanaf 23 juni kunnen bezoekers zich gratis aanmelden voor dit jaarlijkse evenement waarin inwoners van Gelderland kennis maken met elkaar, en met bijzondere initiatieven en plekken in Gelderland. Wil je graag aansluiten bij een ‘Gelders Ontbijt’ en het ‘Gelders Kijkje bij’ op een bijzondere erfgoedlocatie bij jou in de buurt? Kijk dan op de website van de Geldersedag.nl en meld je aan voor een van de activiteiten.
De Gelderse dag is een initiatief van Provincie Gelderland in samenwerking met Cultuur Oost, Erfgoed Gelderland, Leefbaarheidsalliantie, Gelderse Sport Federatie, Arriva, Omroep Gelderland en Rijnbrink.
